BOOTFITTING

sidas-scaled

Znáte to? Tlačí vás malíček, brní vás nohy, kotník tuhne, máte zmrzlé nohy ještě dříve než začnete lyžovat a na lanovce musíte rozepínat lyžáky.... Při běhání máte pocit, že to není ono a tretry na kolo nesedí tak, jak by měly? 

Pokud ano, je zřejmé, že by Vaše lyžáky, cyklo tretry nebo běžecké boty potřebovaly zásah bootfittingového specialisty. Kdo to je? Odborník přes úpravy lyžáků a bot. A my samozřejmě jednoho takového ve SKISPORT Drápela máme!  

Precizní analýza Vašeho chodidla je při výběru správné lyžařské obuvi a úpravách bot zcela zásadní a nezbytná a je u nás vždy prvním krokem při Vašem nákupu lyžařských bot a sportovních vložek. Speciální skener SIDAS FEETBOX umí změřit Vaše chodidla ve dvou rozměrech s přesností na 1 mm. 


feetboxSidas-2


S pomocí tlakové desky dokáže tento přístroj také určit typ klenby Vašeho chodidla. Díky údajům zjištěným při měření Vám poté dokážeme nejlépe vybrat ty nejvhodnější lyžáky. Vy si pak budete pouze užívat pohodlí svých nových lyžařských bot. SIADS FEETBOX je zároveň i vynikající pomocník pro výběr cyklo treter a speciálních vložek třeba pro boty, které už doma máte. 


Jak vše funguje se můžete podívat zde.


Bootfitting - dělat botu pohodlnější, lépe padnoucí, tak by se asi dalo přeložit toto slovo. K provádění bootfittingu je několik metod. SIDAS zpracoval systém IPS (Innerboot Padding System), který funguje na principu přidávání materiálů požadované šířky vystřižených do potřebných tvarů. Tímto způsobem lze upravit lyžařskou botu jak vytěsněním přebytečného místa, tak i odtlačením problematického bodu od skeletu. Roztažením lyžařských bot lze řešit problémy s otlaky a nepříjemnými bolestivými body. Jednoduše řečeno, upravíme vám vaše lyžáky na míru.


vlozky-SIDAS 

Sidas1


Chcete se na něco zeptat?